Froogle Google lokalnie

Zakupowa wyszukiwarka od Google o nazwie Froogle pozwoli - jak na razie tylko Amerykanom - na chwilę wytchnienia w szale przedświątecznych zakupów. Umożliwi mianowicie odszukanie wybranych produktów w sklepach znajdujących się w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania. Lokalni handlowcy, którzy nie współpracowali z Google przy Froogle, muszą tylko zadbać, by wprowadzić dane o asortymencie swoich sklepów do najnowszego wynalazku spółki, czyli Google Base.

Internauta zainteresowany danym produktem czy marką musi jedynie wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę Froogle oraz dokładnie zaznaczyć na mapie obszar Stanów Zjednoczonych, gdzie chciałby dokonać jego zakupu. Wyszukiwarka pozwala na sporą dowolność w określaniu miejsca, można więc wybrać zarówno cały stan, jak i kilka uliczek. Miejsce, gdzi można znaleźć dany produkt jest zaznaczany po prawej stronie na mapce czerwoną chmurką. Po kliknięciu w nią zobaczymy odnośniki do stron danego sklepu czy usługodawcy wraz z adresem i numerem telefonu.

W chwili startu Froogle Local dysponuje bazą danych z kilkuset sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych, którzy dotąd byli partnerami Froogle. Sklepikarze, którzy nie maja swojej strony internetowej mogą wprowadzić dane o oferowanych produktach bezpośrednio do Google Base.

Więcej o Google Base.