Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Froogle Google lokalnie

Zakupowa wyszukiwarka od Google o nazwie Froogle pozwoli - jak na razie tylko Amerykanom - na chwilę wytchnienia w szale przedświątecznych zakupów. Umożliwi mianowicie odszukanie wybranych produktów w sklepach znajdujących się w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania. Lokalni handlowcy, którzy nie współpracowali z Google przy Froogle, muszą tylko zadbać, by wprowadzić dane o asortymencie swoich sklepów do najnowszego wynalazku spółki, czyli Google Base.

Internauta zainteresowany danym produktem czy marką musi jedynie wpisać jego nazwę w wyszukiwarkę Froogle oraz dokładnie zaznaczyć na mapie obszar Stanów Zjednoczonych, gdzie chciałby dokonać jego zakupu. Wyszukiwarka pozwala na sporą dowolność w określaniu miejsca, można więc wybrać zarówno cały stan, jak i kilka uliczek. Miejsce, gdzi można znaleźć dany produkt jest zaznaczany po prawej stronie na mapce czerwoną chmurką. Po kliknięciu w nią zobaczymy odnośniki do stron danego sklepu czy usługodawcy wraz z adresem i numerem telefonu.

W chwili startu Froogle Local dysponuje bazą danych z kilkuset sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych, którzy dotąd byli partnerami Froogle. Sklepikarze, którzy nie maja swojej strony internetowej mogą wprowadzić dane o oferowanych produktach bezpośrednio do Google Base.

Więcej o Google Base.