Friko.pl - 100GB darmowego hostingu

Platforma Friko.pl uruchomiła największą w Polsce ofertę darmowego hostingu.

Mechanizm usługi polega na udostępnieniu internaucie w jednym miejscu bezpłatnych narzędzi niezbędnych do zaistnienia w sieci. Gigantyczny hosting o pojemności 100GB jest bazą do budowania stron i sklepów internetowych, blogów, rejestracji domen czy założenia poczty elektronicznej w oparciu o udostępnione niepłatne rozwiązania.

Każdy użytkownik, który skorzysta z oferty hostingowej Friko.pl, będzie mógł otrzymywał prowizję od reklam wyemitowanych na jego stronie. Obsługą transakcji i pozyskiwaniem reklamodawców zajmuje się program partnerski Netshare.

- "Wierzymy, że z taką ofertą jesteśmy w stanie w ciągu kilku miesięcy stać się numerem jeden w Polsce w segmencie bezpłatnego hostingu" - zapewnia Rafał Janik, Pełnomocnik Zarządu ds. Serwisów Stowarzyszonych Redefine. Jest to nowe podejście do kwestii rozliczeń z wydawcami i użytkownikami tego typu usług. -

"Porównując to do salonu samochodowego można powiedzieć że klient przychodzi, dostaje od nas bezpłatnie nowy samochód, pokrywamy pełne koszty eksploatacji, dolewamy potrzebne płyny i płacimy mu za każdy przejechany kilometr" - tłumaczy Rafał Janik - "to przewrotne, ale przy potencjale jaki posiadamy, także możliwe i opłacalne dla obu stron."

Oferta skierowana jest do wydawców internetowych, do firm i osób prywatnych, które rozpoczynają swoją aktywność w internecie bądź też wolą zastąpić drogie rozwiązania profesjonalnymi, lecz darmowymi możliwościami. Oferta powstała w efekcie przekształcenia hostingowych usług internetowych oferowanych przez Osemka.pl.