FreecoNet czeka na chętnych

Po dwóch pierwszych tygodniach działania, na platformie FreecoNet umożliwiającej darmowe połączenia pomiędzy zgłoszonymi na niej numerami telefonów stacjonarnych, jest zarejestrowane dokładnie 574 numery. Czy uda się przekroczyć masę krytyczną, by system był rzeczywistą alternatywą dla dotychczasowych operatorów?

FreecoNet - platforma umożliwiająca darmowe połączenia pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów stacjonarnych od dowolnego operatora (VoIP lub tradycyjnego) współdziałała już z siedmioma polskimi operatorami VoIP, którzy zyskają status operatora predefiniowanego.

Operator predefiniowany we FreecoNet to taki operator, za którego pośrednictwem można dzwonić na numery jeszcze nie zarejestrowane we FreecoNet.

W tym momencie we FreecoNet status operatora predefiniowanego mają operatorzy VoIP: Actio, Inotel, IPFON i Newton, a EasyCall, Słuchawka.pl i Sieć T2 mają byc dodani jeszcze dziś. W przyszłym tygodniu przybędzie co najmniej 2-3 kolejnych - powiedział nam Andrzej Sowula z agencji PR Solutions.

Twórcy FreecoNet podkreślają, że platforma nie jest kolejnym operatorem VoIP. FreecoNet działa jako pośrednik. Każdy kto ma telefon stacjonarny od operatora VoIP - np. Actio, EasyCall, IPFON itd., lub operatora tradycyjnego - np. TP SA, Dialog, Tele2 itd. - a także stały dostęp do Internetu, oraz dowolną bramkę VoIP, może zarejestrować swój numer telefonu na platformie. Potem pomiędzy wszystkimi, którzy tak zrobią, można rozmawiać za darmo w każdym miejscu na świecie. Oznacza to, że np. za darmo mogą rozmawiać ze sobą abonenci TPSA, EasyCall i IPFON - dokładnie z tego samego aparatu telefonicznego i numeru telefonu co wcześniej, wybierając numer telefonu tak, jak dotychczas.

Według szacunków Datery - spółki która uruchomiła FreecoNet - liczba założonych u operatorów VoIP kont abonenckich wynosi między 100-200 tys.

Tym użytkownikom, którzy jeszcze nie mają operatora VoIP, FreecoNet w listopadzie br. zaproponuje przystąpienie do TelAreny. Za pośrednictwem jednego z operatorów na TelArenie można się będzie łączyć z numerami telefonicznymi jeszcze nie zarejestrowanymi we FreecoNet.

Więcej o FreecoNet:

FreecoNet: połączenia głosowe prawie darmowe