FreecoNet: Telekomy biją się o każde połączenie

FreecoNet, operator telefonii internetowej wprowadził nową usługę TelArena. Dzięki niej użytkownik może zawsze dzwonić po najniższej stawce na numery stacjonarne ponieważ o obsługę połączenia "walczy" kilku operatorów telekomunikacyjnych.

FreecoNet to platforma umożliwiająca darmowe połączenia pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów stacjonarnych od dowolnego operatora - VoIP lub tradycyjnego.

TelArena umożliwia połączenia z numerami niezarejestrowanymi na platformie FreecoNet.

W momencie wybrania przez użytkownika FreecoNet numeru niezarejestrowanego na tej platformie, operatorzy obecni na TelArenie rozpoczynają walką o to połączenie. Zawsze wygrywa ten operator, który zaoferuje najniższą stawkę. Cała operacja z punktu widzenia użytkownika jest niezauważalna, może on zawsze sprawdzić w panelu administracynym, który operator i za ile zrealizował dane połączenie.

W tym momencie operatorzy obecni na TelArenie deklarują stawki za minutę połączenia na poziomie 5-9 groszy na numery stacjonarne w Polsce, 8-12 groszy za granicę. Naliczanie wszystkich rozmów jest sekundowe.

Na dzisiaj połączenia na TelArenie obsługuje Netia, GTS Energis i EuroTelekom. Swoje wejście zapowiada Deutsche Telekom.

TelArena ma z założenia skupiać najlepszych niezależnych operatorów polskich i zagranicznych. Ich usługi, po raz pierwszy na świecie w warunkach idealnej konkurencji, są od teraz dostępne dla wszystkich Polaków, którzy mają dostęp do internetu. W najbliższych miesiącach planujemy także uruchamiać kolejne narodowe TelAreny, na początku w krajach sąsiadujących z Polską. Rozpoczęliśmy już rozmowy z operatorami z tych krajów i są one bliskie finalizacji - zapowiada Krzysztof Malicki z Datery, firmy który jest właścicielem FreecoNet i TelAreny.

Więcej:http://www.freeconet.pl

Patrz także:

FreecoNet czeka na chętnych