Francuski eksperyment w szkolnych stołówkach

W podparyskiej miejscowości Rueil-Malmaison zdecydowano się na dość nietypowy eksperyment. Umożliwiono bowiem rodzicom dzieci korzystających ze szkolnych stołówek otrzymywanie i opłacanie rachunków przy pomocy wiadomości tekstowych SMS.

Nowa usługa nazywa się "Fami Pass" i została uruchomiona 27 lutego. Wprowadziła ją dla swoich klientów jedna z francuskich firm restauracyjnych należąca do grupy Sodexho Alliance. W przedsięwzięciu, obok Sodexho, biorą udział władze miasta Rueil-Malmaison i firma telekomunikacyjna umożliwiająca działanie usługi. Reklamują oni "Fami Pass" jako bezpieczną, wygodną, praktyczną i oszczędzającą czas formę płatności. Z pierwszych informacji jasno wynika, że francuscy rodzice bardzo chętnie przystają na ten sposób regulowania rachunków za posiłki swoich dzieci, tym bardziej, że korzystający z usługi "Fami Pass" klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Wcześniej podobne eksperymenty zostały przeprowadzone w kilku innych francuskich miastach, między innymi w centrach kultury, żłobkach i przedszkolach, zbierając bardzo dobre recenzje i wszędzie spotykając się z iście entuzjastycznym przyjęciem Francuzów. O innym ciekawym żywieniowym eksperymencie, tym razem odbywającym się w Stanach Zjednoczonych, pisaliśmy w materiale "Koniec z hamburgerami na śniadanie!".