Francuscy filmowcy pozywają Google

Google będzie się procesować z francuskim dystrybutorem filmowym. Flach film posądza firmę z Mountain View o rozpowszechnianie filmu dokumentalnego "Świat według Busha" w serwisie Google Video.

Film, które nie jest już dostępny na Google Video, został odtworzony ponad 43 tys. razy, twierdzi Flach film, powołując się na statystyki wyświetlane przy każdym klipie zamieszczonym na łamach serwisu.

Flach Film dystrybuuje film do kin oraz na płytach DVD. Zdaniem przedstawicieli firmy udostępnienie obrazu za darmo na łamach Google Video France, było plugawieniem francuskiego prawa autorskiego.

Flach domaga się w sądzie, by Google zapłaciło za straty, jakie wytwórnia odniosła poprzez wyświetlanie filmu w serwisie Google Video. Żąda 500 tys. euro odszkodowania.

Google usunęło film natychmiast po tym, jak dowiedziało się, że zamieszczone kopie są w konflikcie prawem, wyjaśnia firma w komunikacie. Zamieszczanie w serwisie nielegalnych filmów, jest niezgodne z warunkami korzystania z Google Video, jednocześnie informuje firma. Jednak Flach Film uważa, że cała wina leży po stronie wydawcy, czyli Google.

Czytaj także:

Góra kłopotów Google