Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

France Telecom nie kupuje Infostrady

Michel Bon, prezes France Telecom oświadczył, że jego włoski wspólnik Enel sam prowadzi rozmowy na temat zakupu Infostrady, drugiej co do wielkości grupy telekomunikacyjnej we Włoszech.

Oświadczenie miało na celu rozwianie plotek, które kilka dni temu pojawiły się po upublicznieniu informacji, że Vodafone zamierza sprzedać Infostradę. Zakupem włoskiego operatora zainteresował się włoski oddział grupy medialnej Enel. Koncern zamierza zapłacić za Infostradę 1,5 mld dolarów. Spekulacje dotyczyły tego, jak na pomysł i cenę transakcji zareaguje France Telekom, który wraz z grupą Enel jest współwłaścicielem włoskiego operatora grupy telekomunikacyjnej Wind.

„To nie Wind, ale Enel bierze udział w negocjacjach" - powiedział podczas konferencji prasowej Michel Bon, dodając, że nie jest w stanie nic powiedzieć na temat harmonogramu negocjacji. „Bylibyśmy zaniepokojeni, gdyby Wind miał kupić Infostradę. Nie wiem jak mógłby to zrobić bez naszej zgody"- powiedział szef France Telecom.

Jak podał Reuters France Telecom był podobno zainteresowany zakupem Infostrady, jednak nie mógł zgodzić się z Enelem na temat ceny.