Foursquare ma 5 milionów użytkowników

Prezes Foursquare pochwalił się najnowszymi informacjami na temat liczby użytkowników serwisu. Ponoć jest ich już pięć milionów. Nie ta liczba jest jednak najważniejsza. Wrażenie robi przyrost osób korzystających z serwisu społecznościowego.

Jeszcze w marcu tego roku, Foursquare pochwaliło się tym, że z jego usług korzysta pół miliona użytkowników. Miesiąc później liczba ta powiększyła się o kolejne pięćset tysięcy osób. Dziś, trochę ponad pół roku po opublikowaniu tych danych, współzałożyciel serwisu zabrał głos w trakcie paryskiej konferencji LeWeb. Dennis Crowley oznajmił, że w Foursquare zarejestrowano ponad pięć milionów user ID’s (identyfikatorów użytkownika). I choć Crowley przyznaje, że nie oznacza to, iż z serwisu korzysta dokładnie taka liczba osób, to mniej więcej za tydzień powinno ich być właśnie tyle.

Foursquare gwałtownie zyskuje popularność i nie powinno nikogo dziwić, że większe firmy chcą go przejąć. Crowley zdradził dziennikarzom USA Today, że już jakiś czas temu wykupieniem jego firmy zainteresowany był Facebook. Inna firma, której nazwy nie wymienił (dziennikarze twierdzą, że chodzi o Yahoo) chciała natomiast nabyć Foursquare za 140 milionów dolarów. Oczywiście do przejęcia nie doszło, a po ogłoszeniu najnowszych wyników można zakładać, że potencjalny nabywca będzie musiał wystawić czek na znacznie większą kwotę.