Foursquare dostał 20 mln dol od inwestora

Bardzo szybko rozwijający się w Stanach serwis Foursquare otrzymał kolejne fundusze na rozwój. Zainteresowaniem inwestorów cieszą się także projekty konkurencji.

Nowym inwestorem jest konsorcjum firm venture capital, które zainwestowały w Foursquare 20 mln dol. Konsorcjum składa się zarówno z vc, które już w Forsquare zainwestowały wcześniej - Union Square Ventures i O’Reilly AlphaTech Ventures, ale jest także nowy inwestor w postaci Andreessen Horowitz.

Dennis Crowley, założyciel Foursquare zamierza za pozyskane fundusze rozwinąć zaplecze technologiczne firmy. W pierwszej rundzie finansowania Fortsquere zgarnęło 1.35 mln dol.

Założona rok temu firma rozwija się w bardzo dynamicznym tempie. Jej przejęciem zainteresowane było już Yahoo!, które na stół położyło 100 mln dol. Obecnie firma zatrudnia 27 pracowników.

Foursquere to projekt bazujący na internecie, ale wykraczający poza ramy dotychczasowej konsumpcji tego medium. Wszystkich zainteresowanych zgłębieniem systemu działania tej gry miejskiej, zachęcam do obejrzenia poniższego wideo lub wypróbowanie Foursquere.

Foursquere to nie jedyna gra mobilna polegająca na odfajkowywaniu miejsc, w których się było. Ostatnio Booyah zdobył od inwestorów środki rzędu 20 mln dol na swój własną aplikację MyTown. Trzecim graczem na rynku jest Gowalla, która pozyskała na rozwój fundusze wielkości 8.4 mln dol pod koniec grudnia.