Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Forbes opublikował 100-tkę najbogatszych Polaków

  • (aja),

Pierwszy reprezentant branży IT - po wycofaniu się z niej Ryszarda Krauze - znalazł się dopiero na 29. miejscu.

Jest nim Adam Góral, którego majątek w Asseco Poland Forbes wycenił na 390 mln zł. To 10 razy mniej niż majątek najbogatszego Polaka - Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela m.in. telewizji Polsat. Byli przedstawiciele branży w pierwszej 40-tce to Ryszard Krauze, który spadł z 3 na 21 miejsce (jego majątek wyceniany jest na 600 mln zł) i Roman Kluska na 34 miejscu (340 mln zł).

Dopiero zaś na 52 miejscu znaleźli się Elżbieta i Janusz Filipiakowie z majątkiem wycenianym na 250 mln zł. Kolejna rodzina IT - Krystyna i Wojciech Wajdowie, udziałowcy firmy Wasco - znaleźli się na 71 miejscu (190 mln zł).

100 najbogatszych Polaków zgromadziło majątek wart blisko 46 mld zł. To o prawie 40% mniej niż przed rokiem. Najmniej lub prawie wcale nie stracili przede wszystkim ci, którzy trzymali się z dala od giełdy. Jak komentują autorzy polskiego rankingu Fobres, najbogatsi Polacy jako pierwsi odczuli, że kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości ma wymiar globalny. Zwłaszcza ci, którzy przesadzili z kredytami albo działali w tych branżach, które ucierpiały najbardziej.

Czytaj też - Najbogatsi przedstawiciele branży IT na świecie.