Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Fontal-A - kolejny komórkowy szkodnik

Firma F-Secure poinformowała o wykryciu nowego wirusa, infekującego telefony komórkowe pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian Series 60. Fontal-A nie potrafi na szczęście sam się rozprzestrzeniać - "szkodnik" ukrywa się zwykle w nielegalnie dystrybuowanych grach na telefony komórkowe.

Z danych udostępnionych przez F-Secure wynika, że na działanie Fontal-A najbardziej narażeni są użytkownicy, którzy instalują w swoich telefonach gry, pobrane z 'warezowych' stron WWW.

Po zainstalowaniu takiej aplikacji uaktywnia się trojan - "szkodnik" sprawia, że po następnym włączeniu telefonu niemożliwe będzie uruchomienie żadnej aplikacji (Fontal-A uszkadza menedżera programów). Jedyną metodą naprawienia telefonu jest przywrócenie ustawień fabrycznych - aczkolwiek spowoduje to utratę m.in. wszystkich pobranych wcześniej aplikacji, ustawień, książki adresowej czy wpisów z kalendarza.

Warto przypomnieć, że jest to drugi wykryty w ostatnich dniach uciążliwy "szkodnik", infekujący telefony komórkowe wyposażone w system Symbian Series 60 - wczoraj informowaliśmy o pojawieniu się nowej mutacji robaka Cabir.