Flickr: zaloguj się przez konto Facebooka

Serwis pozwalający na umieszczanie w internecie zdjęć wprowadził nową opcję. Teraz można logować się za pomocą konta Facebook. Zdjęciami umieszczonymi w serwisie Flickr będzie też można łatwo dzielić się w popularnym serwisie społecznościowym.

W październiku Flickr należący do Yahoo! zawarł podobną umowę z Google i umożliwił logowanie się za pomocą danych pochodzących z tego serwisu. Zapowiedział wtedy również, że wprowadzone zostaną kolejne usprawnienia.

Na oficjalny blog Flickra w miniony czwartek, pojawiła się informacja o możliwości logowania za pomocą konta Facebooka. Obecnie można wiec wejść do serwisu ze zdjęciami przy użyciu danych z Yahoo!, Google oraz Facebook.

Nowa możliwość ma ułatwić użytkownikom korzystanie z Flickra dzięki opcji wyboru preferowanego konta. Partnerstwo z Facebookiem pozwoli także na łatwe w obsłudze dzielenie się swoją kolekcją zdjęć ze znajomymi w serwisie społecznościowym.

Flickr stara się poprawić doznania osób z niego korzystających oraz przyciągnąć nowych zainteresowanych. We wrześniu 2010 liczba zdjęć zamieszczonych na Flickr przekroczyła 5 miliardów. Serwis podaje, że prawie każdej minuty wgrywanych jest na jego serwery ponad 3 tys. zdjęć.