Flash na żądanie od Akamai i Macromedii

Akamai Technologies wraz z Macromedią ogłosiły wprowadzenie nowej technologii strumieniowego przesyłania mediów, zaprojektowaną z myślą o szybszym i łatwiejszym oglądaniu przez internautów grafiki oraz materiałów wideo.

Nową ofertę, która jest połączeniem technologii obu firm (Akamai Streaming oraz Macromedia Flash) można w zasadzie określić mianem usługi "Flash na żądanie". Przedstawiciele obu firm podkreślają, iż witryny internetowe wykorzystujące rozległą sieć serwerów opartych na platformie Akamai EdgePlatform, będą mogły oferować swoim odwiedzającym strumieniową transmisję audio-wideo, w tym również programów telewizyjnych, czy filmów. Co ciekawe, użytkownicy usługi nie będą musieli pobierać i instalować .

Jak twierdzi Chris Hock, szef działu product management w Macromedii, Akamai Streaming w połączeniu z Macromedia Flash, fundamentalnie zmienia sposób, w jaki materiały wideo są wprowadzane i użytkowane w Internecie. Głównymi beneficjentami nowej usługi mają być w opinii przedstawicieli Akamai Technologies i Macromedii firmy medialne - agencje informacyjne oraz firmy zajmujące się dostarczaniem reklam.

Więcej informacji: Macromedia