Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Fiskus chce prześwietlić aukcje za grosz

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że przyjrzy się portalom aukcyjnym, takim jak np. Podbij.pl, Aukcjagrosz.pl czy Oligoo.pl - podała gazetaprawna.pl. Kontrola ma wykazać, czy serwisy nie działają na zasadzie hazardu internetowego, który jest zakazany w Polsce.

Niezależni eksperci popierają zapowiedzi resortu finansów, choć twierdzą, że takie kontrole będą długotrwałe i trudne. Portale aukcyjne nie widzą podstaw do przeprowadzania dodatkowych kontroli podatkowych - czytamy w gazetaprawna.pl. Przedstawiciele serwisów wskazują, że o wygranej w licytacji decyduje postępowanie uczestnika (który może np. zastosować metodę automatycznego podbijania stawki).

- W orzecznictwie wskazuje się, że choć gra losowa musi być uzależniona od przypadku, nie oznacza to, że musi być ona uzależniona jedynie od przypadku - komentuje dla gazetaprawna.pl Szymon Czerwiński, starszy konsultant w Accreo Taxand.

Przebieg aukcji na stronach jak Podbij.pl znacząco różni się od aukcji prowadzonych na Allegro czy Ebay. Na All-Pay licytacja sprzętu, który umieszczany jest przez administratora, rozpoczyna się od jednego grosza. Przy każdym złożeniu oferty cena podnosi się tylko o kolejny jeden grosz. Czas trwania aukcji rozpoczyna się od nowa po każdorazowym podbiciu ceny produktu.

Czytaj tez:

Podbij za grosz