Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firmy przeciwko hakerom

Osiemnaście firm z sektora usług sieciowych uformowało stowarzyszenie o nazwie Fingerprint Sharing Alliance, którego celem będzie lokalizowanie i reagowanie w czasie rzeczywistym na ataki hakerów wymierzone w sieci i systemy komputerowe.

Do stowarzyszenia weszli tacy giganci, jak NTT, British Telecom, Cisco czy EarthLink. Organizacja ma wykorzystywać oprogramowanie rozwijane przez Arbor Networks, by ulepszyć proces wczesnego wykrywania i zapobiegania działaniom sprzecznym z prawem.

Wcześniej współpraca firm przeciwko hakerom kończyła się na wymianie listów elektronicznych i telefonów - były to metody uciążliwe i powolne. System Arbor Networks umożliwia automatyczne dzielenie się informacją (wymianę "odcisków palców" ataku), jednak bez podawania żadnych szczegółów, które mogą mieć znaczenie z punktu widzenia konkurencji na rynku.

"Odcisk palca" może zawierać informacje o wpływie działań agresywnych na urządzenia, usługi i klientów sieci. Oprogramowanie potrafi rozpoznać ataki DoS, skanowania czy rozprzestrzenianie się wirusów i robaków. Jak bardzo jest to ważne może świadczyć fakt, że o ile dotychczasowe ataki DoS stanowiły dokonywane przez typowych użytkowników komputerów akty zemsty, o tyle coraz częściej są one akcjami przeprowadzanymi przez kryminalistów.

Z bardzo podobną inicjatywą wystąpili w czasie niedawnego szczytu w Granadzie przedstawiciele grupy G5.

Więcej informacji: Arbor Networks