Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firmy pod ostrzałem

Liczba e-włamań i naruszeń zabezpieczeń informatycznych w korporacjach wzrosła na całym świecie znacząco na przestrzeni ub. roku – donosi raport opublikowany przez Symanteca. W pierwszej połowie ub. roku dotknęło to jedną szóstą firm; w drugiej połowie ub. roku – już co drugą.

W II połowie ub. roku za 43% ataków on-line na świecie odpowiadały robaki internetowe lub połączone zagrożenia – wirusy, robaki, trojany, itp. Jeszcze w drugiej połowie 2002 roku było to 78%. 40% ataków internetowych w II połowie ub. roku stanowiły działania rozpoznawcze i poprzedzające atak hakerów. Wreszcie 17% stanowiły ukierunkowane ataki hakerów.

Rozbicie kategorii „ukierunkowane ataki hakerskie” na branże najbardziej „popularne” wśród hakerów daje następujący ranking: najwięcej, 4,9% ataków skierowano na firmy high-tech, 3,6% - na firmy e-commerce, 2,9% trafiło na branżę medyczną, 2,5% na małe przedsiębiorstwa, 2% na organizacje non-profit, 1,3% na detal, 1,2% na usługi biznesowe, 1,1% na edukacyjne, 1,1% na finansowe i 1% na sektor wytwórczy. Dane Symanteca pochodzą z jego DeepSight Threat Management System oraz Managed Security System.