Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firmy fonograficzne doceniają MP3

Warner Music Group zawarła umowę o współpracy z internetową spółka medialną RealNetworks. Obie firmy będą razem sprzedawać w Sieci nagrania w formacie MP3.

Jest to pierwszy konkretny krok w kierunku uporządkowania rozpowszechniania muzyki przez Internet. W listopadzie Warner Music zaoferuje w wirtualnej sprzedaży odpłatne utwory współpracujących z wytwórnią artystów.

Klientom początkowo zaproponuje się 1000 albumów. Ich sprzedażą, a najpierw przekształceniem na format MP3, zajmie się RealNetworks. Produkty Warner Music trafią także do 24 milionów klientów America Online, z którą koncern Time Warner zamierza podpisać umowę o fuzji. Płatne MP3 trafia także do katalogów największych sklepów internetowych Amazon.com i Walmart.com.

Warner Music jest bardzo aktywna w zwalczaniu niekontrolowanego rozpowszechniania muzyki w Internecie. Firma nie ograniczyła się do pozwania do sądu serwisu Napster, ale i stara się skutecznie przeciwdziałać piractwu oferując legalne kopie nagrań. Tymczasem inne spółki wchodzące w skład stowarzyszenia RIAA walczącym z wirtualnym piractwem, zaproponowały na razie tylko po 50 płyt do sprzedaży w formacie cyfrowym.