Firma McAfee udostępniła prywatne dane ponad 1400 osób

Firma McAfee udostępniła przez przypadek prywatne dane ponad 1400 osób - donosi serwis Computerworld.

Serwis Computerworld, opierając się na informacjach osoby chcącej pozostać anonimową, donosi, że zajmująca się dostarczaniem rozwiązań przeznaczonych do ochrony, zabezpieczania i optymalizacji komputerów firma McAfee udostępniła przypadkowo prywatne dane ponad 1400 osób.

Jak do tego doszło?

Firma McAfee zorganizowała 17 lipca w Sydney Convention Centre konferencję na temat bezpieczeństwa. Brało w niej udział 1408 gości, którym tydzień później znany producent oprogramowania antywirusowego wysłał emaile z podziękowaniem. Niestety, wraz z wiadomością przesłany został również arkusz kalkulacyjny zawierający prywatne dane wspomnianych 1408 uczestników zjazdu. Można się było dzięki niemu między innymi dowiedzieć jak się nazywali, jakie są adresy ich skrzynek pocztowych, gdzie pracują, a nawet jakie były ich wymagania odnośnie serwowanego posiłku.

Rzecznik McAfee szczerze przeprosił za zaistniałą sytuację. Obiecał również, że jego firma wprowadzi odpowiednie zabezpieczenia, aby podobna sytuacja nigdy już się nie powtórzyła.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl