Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firefox z każdym miesiącem rośnie w siłę?

Nikogo nie porusza fakt, gdy Internet Explorer zdobywa lub gubi kolejne drobne fragmenty rynku, wszyscy natomiast z zainteresowaniem śledzą wieści z batalii Firefoksa. I oto one: flagowa przeglądarka Mozilla Foundation przekroczyła próg 11,5 procent użytkowników na świecie.

W zależności od firmy analitycznej i metod badawczych okazuje się, że udział Firefoksa w rynku maleje od momentu wprowadzenia nowego Netscape'a oraz zmianie polityki kierownictwa Opery. Albo że błyskawicznie rośnie zabierając Microsoftowi sprzed nosa kolejnych użytkowników.

Zgodnie z badaniem OneStat, Firefox z każdym miesiącem jest w coraz lepszej kondycji - ostatnio używało go już ponad 11,5 procenta internautów na świecie. Oznacza to wzrost o niemal 3 procent od kwietnia br., gdy flagowy produkt Mozilli zyskał na całym świecie ponad 10 procent użytkowników.

Wśród przeglądarek pierwsze miejsce od dawna okupuje MSIE. Ciekawe jest natomiast miejsce trzecie - według OneStat zajmuje je Safari z udziałem w wysokości 1,75 procenta. Warto również zwrócić uwagę, że choć w Wielkiej Brytanii Firefox ma niecałe 5 procent użytkowników, to w Kanadzie korzysta z niego niemal 17 procent internautów.

Więcej informacji: witryna OneStat