Firefox z każdym miesiącem rośnie w siłę?

Nikogo nie porusza fakt, gdy Internet Explorer zdobywa lub gubi kolejne drobne fragmenty rynku, wszyscy natomiast z zainteresowaniem śledzą wieści z batalii Firefoksa. I oto one: flagowa przeglądarka Mozilla Foundation przekroczyła próg 11,5 procent użytkowników na świecie.

W zależności od firmy analitycznej i metod badawczych okazuje się, że udział Firefoksa w rynku maleje od momentu wprowadzenia nowego Netscape'a oraz zmianie polityki kierownictwa Opery. Albo że błyskawicznie rośnie zabierając Microsoftowi sprzed nosa kolejnych użytkowników.

Zgodnie z badaniem OneStat, Firefox z każdym miesiącem jest w coraz lepszej kondycji - ostatnio używało go już ponad 11,5 procenta internautów na świecie. Oznacza to wzrost o niemal 3 procent od kwietnia br., gdy flagowy produkt Mozilli zyskał na całym świecie ponad 10 procent użytkowników.

Wśród przeglądarek pierwsze miejsce od dawna okupuje MSIE. Ciekawe jest natomiast miejsce trzecie - według OneStat zajmuje je Safari z udziałem w wysokości 1,75 procenta. Warto również zwrócić uwagę, że choć w Wielkiej Brytanii Firefox ma niecałe 5 procent użytkowników, to w Kanadzie korzysta z niego niemal 17 procent internautów.

Więcej informacji: witryna OneStat