Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firefox - nowa wersja wkrótce

Programiści z Mozilla Foundation zapowiadają, że w najbliższych dniach udostępniona zostanie nowa wersja - 1.0.7 - przeglądarki Firefox. Z najnowszego wydania programu usunięty zostanie niebezpieczny błąd w obsłudze domen IDN, umożliwiający uruchomienie na zaatakowanym komputerze dowolnego kodu.

Intensywne prace na uaktualnieniem dla Firefoksa trwają od ubiegłego tygodnia, czyli od momentu, w którym niezależny ekspert Tom Ferris opublikował informację o błędzie w przeglądarce - pisaliśmy o tym w tekście "Firefox wymaga łatania". Przypomnijmy - problem polega na tym, że przeglądarka nieprawidłowo obsługuje długie odnośniki URL, zawierające w sobie myślniki. Dzięki temu możliwe jest stworzenie adresu URL, który spowoduje błąd przepełnienia bufora.

Krótko po opublikowaniu informacji o błędzie Mozilla Foundation udostępniła instrukcję oraz program, umożliwiające wyłączenie nieprawidłowo działającej funkcji (czyli obsługi IDN) i zapowiedziała, że już wkrótce udostępniona zostanie nowa, wolna od błędu, wersja Firefoksa.

Teraz wiadomo, że wersja 1.0.7 jest gotowa - w tej chwili trwają jej ostatnie testy i w najbliższych dniach należy spodziewać się jej udostępnienia. Przedstawiciele organizacji poinformowali również, że problem z IDN nie jest jedynym, który usunięto z najnowszego wydania - nie podano jednak żadnych informacji o innych załatanych w wydaniu 1.0.7 lukach.

Wraz z nowym Firefoksem udostępniona zostanie również nowa wersja pakietu Mozilla Suite.

Więcej informacji: Mozilla Foundation.