Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Firefox najpopularniejszy w Europie, szybki wzrost Chrome'a

Po latach dominacji, Internet Explorer nie jest już najchętniej używaną przeglądarką internetową w Europie. W grudniu 2010 r., panowanie przejął Firefox, lecz wiele wskazuje na to, że pozorne zwycięstwo zapewnił mu rozwój Chrome'a. Przeglądarka Google zdobywa rynek w zawrotnie szybkim tempie.

Prestiżowy StatCounter.com pokazuje, że Internet Explorer po raz pierwszy w historii stracił przewagę na Starym Kontynencie. Przeglądarki Microsoft używa obecnie 37,52 proc. internautów, przy 38,11 proc. Firefoksa.

Co ciekawe, obie przeglądarki tracą udziały w rynku. W stosunku do grudnia 2009 r. IE stracił już 7,32 proc. internautów w Europie. O dwa procent zmniejszyła się też popularność Mozilli Firefox.

Swój rajd na szczyt prowadzi przeglądarka internetowa Google. Z różnych wersji Chrome korzysta prawie 15 proc. użytkowników - trzykrotnie więcej niż na początku 2010 roku.

W badaniu StatCounter przeglądarki Opera i Safari spotkały się na poziomie 4,6 proc.

W światowym rynku nadal przewodzi Internet Explorer (47%). Na kolejnych miejscach Firefox (31%) i Chrome (15%). W Polsce, z IE korzysta dziś mniej niż 20 procent internautów. Większość, bo aż 52,77 proc. Polaków wybiera Firefoksa.