Firefox 3 najpopularniejszą przeglądarką w Europie

Według najnowszych statystyk, opublikowanych przez StatCounter, Firefox 3 jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką w Europie. Liska używa ponad 35,05% internautów Starego Kontynentu, natomiast Internet Explorer 7 plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 34,54%.

Firefox 3, który zadebiutował w zeszłym roku, szturmem zdobywa nowych użytkowników. Już ponad 1/3 europejczyków wybrała liska. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja przeglądarki Mozilli w Polsce. Według statystyk Ranking.pl Firefox znajduje się na 38,8 procentach komputerów w kraju. Warto dodać, że trzy wersje Internet Explorera (6,7 i 8) mają tylko nieco 6% więcej udziałów od Firefoksa - wszystkie razem! Podobnie jest w Europie - wszystkie wersje IE przeganiają Firefoksa o 10%.

Na drugim miejscu w Europie znajduje się nadal IE7 (użytkownicy nie spieszą się z uaktualnieniem do IE8, zmieni się to z pewnością, gdy nowa przeglądarka Microsoftu trafi do usługi aktualizacji automatycznych). Nowa przeglądarka Microsoftu nie wywołała aż tak dużego zamieszania, jak zakładano... a tymczasem Firefox pnie się do góry.