Firefox 2.0 opóźniony

Mozilla Foundation przesunęła o miesiąc oficjalną datę premiery drugiej wersji przeglądarki Firefox - informuje serwis ArsTechnica.com. Wedle aktualnego "planu wydawniczego" program udostępniony zostanie 24 października.

Przedstawiciele MF tłumaczą, że powodem opóźnienia jest konieczność przeprowadzenia dodatkowych testów oraz usunięcia błędów z nowododanych do Firefoksa 2.0 funkcji. Wiadomo już, że z poślizgiem udostępniona zostanie również druga wersja beta przeglądarki, która - wedle pierwotnych zapowiedzi - miała pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Teraz wiadomo, że pojawi się ona dopiero 23 sierpnia.

Warto przypomnieć, że Mozilla Foundation informowała niedawno, iż niektóre z zapowiadanych wcześniej funkcjonalności nie znajdą się w wydaniu 2.0 Firefoksa. Zrezygnowano m.in. z wprowadzenia rozbudowanego modułu zarządzani zakładkami. Mimo to, w finalnej wersji 2.0 przeglądarki znajdzie się sporo ciekawych innowacji - m.in. wbudowany moduł sprawdzania pisowni, narzędzie antyphishingowe oraz rozbudowany system paneli.