Firefox 2.0 do pobrania

Większość serwisów internetowych informuje, że niedługo pojawi się finalne wydanie przeglądarki Firefox 2.0. U nas jest do pobrania już teraz - na platformę Windows, Linux, Mac OS X - a wszystko w polskiej wersji językowej.

Firefox 2.0 do pobrania
Finalna wersja nie różni się zbytnio od ostatniego wydania RC3, o którym pisaliśmy w materiale Firefox 2.0 - jest już wersja RC3

Rano na oficjalnym serwerze FTP należącym do fundacji Mozilla pojawił się katalog 2.0 zawierający wszystkie pliki przeglądarki. Zawierają one niewielkie poprawki w stosunku do poprzednika, jednak nie na tyle duże, aby opóźniły premierę "dwójki".

Przypomnijmy, że wśród nowości znalazły się kosmetyczne zmiany interfejsu, ułatwiające używanie przeglądarki, wbudowano filtr antyphishingowy, poprawiono zarządzanie kartami (tabs), w tym między innymi domyślne otwieranie nowych stron w kartach (a nie oknach, jak w wersjach 1.x), czy przycisk zamykający umieszczony na każdej z kart(rozwiązanie znane z Opery). Poprawiono zarządzanie kolekcją silników wyszukujących oraz sprawdzanie pisowni przy wypełnianiu formularzy webowych.

Pobierz plik dla systemu Windows, Linux, Mac OS X.