FireFly Creation dla KFC

W listopadzie wystartowała nowa promocja KFC "Odśwież Mikołaja", za którą odpowiada agencja FireFly Creation. Akcja prowadzona jest jednocześnie w trzech krajach: w Polsce, w Czechach i na Węgrzech.

Kampanii "Odśwież Mikołaja" towarzyszy mikrowitryna konkursowa, dostępna pod adresem Freshsanta.kfc.pl (w Czechach i na Węgrzech odpowiednio pod adresami: Freshsanta.kfc.cz i Freshsanta.kfc.co.hu).

Agencja przygotowała kreacje do kampanii internetowej w Polsce i na Węgrzech oraz szereg materiałów POS. Informacja o promocji pojawi się także w telewizji. Spoty stworzyła agencja Red 8 Communications Group. Kampanię internetową zaplanowała natomiast agencja Codemedia.

Akcja "Odśwież Mikołaja" potrwa do 4. stycznia 2010 r. Jest to pierwsza kampania dla KFC, którą FireFly Creation zrealizowała w ramach obsługi marek z portfolio AmRest.

FireFly Creation dla KFC

FireFly Creation odpowiada za opracowanie konceptu akcji, jej przeprowadzenie i obsługę we wszystkich trzech krajach. Zadaniem konsumentów jest wymyślenie nowego powitania dla Mikołaja i przesłanie go SMS-em. Co tydzień, na każdym rynku z osobna, jury będzie wybierać najciekawsze propozycje. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni zaproszeniami do KFC na cały przyszły rok.

6 grudnia w Polsce - w Czechach i na Węgrzech dzień wcześniej - konsumenci będą mogli przyjść do dowolnej restauracji KFC w oryginalnym przebraniu odświeżonego Mikołaja. Zostaną za to nagrodzeni smakowitymi podarunkami. Na potrzeby akcji powstał projekt opakowania promowanego produktu - Kubełka Classic. Konsumenci mogą bawić się w restauracji wizerunkiem Mikołaja, dopasowując twarze znajdujące się na kubełku z brodami wydrukowanymi na promocyjnej placemacie.