Finansosfera.pl - nowa porównywarka finansowa

Serwis Finansosfera.pl jest skierowany do użytkowników szukających informacji na temat produktów oferowanych na rodzimym rynku bankowym.

Główna część serwisu to porównywarka produktów, podzielona na osiem kategorii: kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, lokaty bankowe, konta osobiste, firmowe i studenckie.

Jednym z podstawowych celów projektu jest możliwość wymiany opinii na temat posiadanych produktów finansowych - pokazanie zarówno wad, jak i zalet. Ukazywanie poglądów pochodzących od internautów, ma przyczynić się do poprawy jakości oferowanych przez banki produktów finansowych.

Na stronie można również znaleźć, aktualizowane codziennie, rankingi najlepszych produktów w wybranych kategoriach. Znajdziemy tu także porady i wiadomości informujące nas o zmianach na rynku produktów finansowych.

Finansosfera.pl chce odróżnić się od pozostałych serwisów tego typu szeroką ofertą porównywanych produktów. Chodzi tu głównie o ilość i aktualność ofert możliwych do porównania. "Większość polskich porównywarek finansowych prezentuje tylko skromny, często nieaktualny wycinek rynku. Bardzo łatwo trafić na strony, gdzie można zobaczyć tylko kilka z kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset, produktów finansowych. Powszechnym zjawiskiem jest prezentowanie produktów wyłącznie tych banków, z którymi strona ma podpisane umowy o prowizje" - podają właściciele Finansosfera.pl.

Pomysłodawcami serwisu są: Rafał Tomkowicz (prezes spółki) oraz Magdalena Sadowska (marketing manager).

W najbliższej przyszłości, planowana jest rozbudowa kont użytkowników serwisu, oparta na popularnej platformie FacebookConnect.