Financial Times się zamyka

Od początku maja br. pełna wersja serwisu internetowego Financial Times będzie dostępna wyłącznie dla płatnych użytkowników.

Dzięki częściowemu zamknięciu dostępu serwis Financial Times ma stać się rentowny do końca br. W br. przychody ze sprzedaży dostępu mają sięgnąć 10% całkowitych przychodów serwisu. Utrzymany będzie bezpłatny dostęp do wiadomości z ostatniego tygodnia, Financial Times będzie sprzedawać dostęp do pozostałej zawartości serwisu w dwóch wariantach cenowych.

Roczna opłata w wysokości 75 GBP (110 USD, 120 EUR) umożliwiać będzie pełny dostęp do archiwum obejmującego opublikowane w ciągu ostatnich pięciu lat w serwisie wiadomości, nowego mechanizmu wyszukiwawczego, publikowanych w serwisie artykułów z papierowego wydania i aktualnych tekstów z działu prawnego.

Za 200 GBP (300 USD lub 320 EUR) rocznie użytkownicy otrzymają dostęp do bazy obejmującej 12 mln artykułów i dane finansowe o 18 tys. spółek notowanych w 55 krajach.

Prenumeratorzy papierowego wydania gazety będą mogli zapłacić o jedną trzecią mniej. FT.com deklaruje posiadanie 2,7 mln unikalnych użytkowników.