Finalny Thunderbird 1.0 wylądował!

Mozilla Foundation udostępniła finalną wersję klienta pocztowego Thunderbird 1.0. Dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac OS X program, można już pobierać z naszego serwisu.

Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird

W Thunderbirdzie 1.0 mamy do dyspozycji skuteczniejsze mechanizmy filtrowania poczty i zabezpieczenia użytkownika przed zalewem nie zamawianej korespondencji. Z poziomu aplikacji możemy łatwo odczytywać najnowsze informacje z subskrybowanych kanałów RSS, a także korzystać z grup dyskusyjnych.

Opcja Saved Search Folders pozwala na gromadzenie w oddzielnych katalogach wyników wyszukiwania według różnych kryteriów. Niezależnie od tego, czy wiadomości przechowywane są w różnych katalogach i podkatalogach możliwe jest tworzenie takich folderów. Ciekawie prezentuje się również grupowanie wiadomości w poszczególnych katalogach, przykładowo według daty, nadawcy, czy priorytetu danej przesyłki.

Poprawiono mechanizm migracji, który pozwala łatwiej przenieść wiadomości, katalogi oraz książkę adresową z innych klientów pocztowych - programów Outlook Express, Outlook oraz Eudora.

Więcej informacji: Mozilla Thunderbird