Finalisci warszawskiego Mini Seedcampu

Do ostatecznej rywalizacji w konkursie Mini Seedcamp Warszawa oraz walki o pieniądze międzynarodowych inwestorów zakwalifikowało się 20 projektów z Polski, Estonii, Węgier i Litwy. Zwycięzca wytypowany zostanie 18 marca 2009 r.

- Jakość przesłanych do nas zgłoszeń na Mini Seedcamp w Warszawie była niezwykle wysoka. Projekty internetowe z Polski, Litwy, Estonii i Węgier były doskonale przemyślane i dobrze przygotowane - powiedziała Reshma Sohoni, Dyrektor Generalny Seedcamp. Wybór finałowej dwudziestki był dla nas wyjątkowo trudny.

Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowały się projekty przede wszystkim twórców polskich. Karaoke online, aplikacja do zarządzania kontaktami, planer podróży, projekt edukacji przez internet - to przykłady pomysłów zgłoszonych przez finalistów, których pełna lista znajduje się na blogu Seedcampu.

Finał konkursu odbędzie się 18 marca w siedzibie Agory. Na spotkaniu twórcy startupów zaprezentują swoje projekty, będą uczestniczyć w dyskusjach panelowych oraz będą mieć możliwość przeprowadzenia rozmów i konsultacji ze specjalistami z branży.

Razem z organizatorami podczas finału Mini Seedcamp Warszawa projekty oceniać będzie także ponad 40 ekspertów - specjalistów branży IT z Polski i Europy. Wśród nich znaleźli się m.in. Łukasz Wejchert (Prezes Zarządu spółki Grupa Onet.pl SA), Michał Brański (Członek Zarządu o2.pl), Tomasz Berezowski (Członek Zarządu TVN SA), Mirka Puczko (współtwórca Merlin.pl), Michał Kreczmar (Dyrektor ds. Serwisów Biznesowych i Technologicznych Agora SA), Art Leyzerovich (Senior Product Manager w Google) oraz popularni blogerzy: Grzegorz Marczak (Antyweb) i Artur Kurasiński (AK74).