Finaliści konkursu Człowiek Roku oraz Firma Roku internetu już wyłonieni

Co łączy Maffashion i Yanosik? Zarówno słynna blogerka modowa, jak i twórca popularnej aplikacji w czerwcu zeszłego roku odebrali statuetki dla Człowieka i Firmy Roku polskiego internetu. W tegorocznej edycji wśród nominowanych znaleźli się m.in. Jarosław Kuźniar i firma LiveChat Inc.

Finaliści konkursu Człowiek Roku oraz Firma Roku internetu już wyłonieni

Człowiek i Firma Roku Internetu to prestiżowa nagroda przyznawana przez redakcję internetSTANDARD. Konkurs z wieloletnią tradycją, na stałe zagościł na mapie czerwcowych wydarzeń branży internetowej. Nominowanych co roku wybiera Kapituła Konkursowa, w której zasiadają ważne osobistości ze świata polskiego biznesu internetowego.

W tegorocznej edycji do finału konkursu zakwalifikowało się po pięć firm i osób. Każdy z kandydatów był oceniany pod kątem wpływu jaki miał na rozwój polskiego internetu, zarówno w aspekcie biznesowym, jak i wartości dostarczanej internautom. Wśród nominowanych firm w tym roku znalazły się platforma Shoplo.com, LiveChat oraz portale NaTemat.pl, eSKY.pl i lubimyczytac.pl. W finale kategorii Człowiek Roku rywalizować będą natomiast Michał Brański, Grzegorz Błażewicz, Izabela Sadowska, Jarosław Kuźniar oraz Łukasz Misiukanis.

Finaliści konkursu Człowiek Roku oraz Firma Roku internetu już wyłonieni

Zwycięzcy wyłonieni będą podczas Gali internet2K14, która odbędzie się 26 czerwca w Warszawie. Gala i poprzedzająca ją konferencja internet2K14 to coroczna okazja do wspólnego świętowania sukcesów i analizowania planów na przyszłość przez przedstawicieli branży internetowej. Corocznie uczestniczy w niej ok. 400 osób, w dzień biorąc udział w merytorycznej dyskusji nad kondycją i przyszłością polskiego internetu, wieczorem natomiast bawiąc się w Teatrze Capitol.

Wśród zwycięzców poprzednich edycji konkursu znaleźli się m.in. Julia Kuczyńska znana szerzej jako Maffashion, Marcin Beme (twórca Audioteka.pl) oraz firmy Yanosik, czy Answear.com. Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia www.internet2k.pl.