Filmy prosto z Hollywood (.com)

Movielink.com, firma zajmująca się udostępnianiem filmów za pośrednictwem Internetu, będzie współpracowała z serwisem Hollywood.com. Umowa zakłada, że serwis zajmie się dystrybucją dostarczanych przez Movielink filmów.

Warunków finansowych umowy nie ujawniono. Zakłada ona, że internauci będą mogli pobierać z Hollywood.com m.in. najnowsze przeboje kinowe (na pierwszy ogień ma pójść m.in. "Moje wielkie greckie wesele") - do tej pory dostępne jedynie (w postaci cyfrowej) w Movielink. Oczywiście, za pobranie filmu trzeba zapłacić, zaś pliki będą odpowiednio zabezpieczone przed nieleganym kopiowaniem.

Na mocy porozumienia Hollywood.com będzie udostępniać zarówno klasyczne, jak i najnowsze filmy z zasobów Movielink. Ceny za pojedyncze "cyfrowe wypożyczenie" wynosić będzie od 2,95 do 4,99 USD.

Serwis Movielink uruchomiony został w listopadzie ubiegłego roku - jest to wspólna inicjatywa największych amerykańskich koncernów filmowych (m.in. Metro-Goldwyn-Mayer, Paramount Pictures, Warner Brothers, Sony Pictures Entertainment oraz Universal Pictures).