Filmweb.pl nakręci serial

Producent seriali Telemark i portal Filmweb.pl tworzą wspólnie serial dla nastolatków. Rozpoczął się już casting, który ma wyłonić przyszłych aktorów.

"Popularne MP3 czy iPODy to tylko niektóre z cyfrowych gadżetów uwielbianych przez nastolatków. Fascynacja muzyką i ogromne możliwości technologiczne służące do jej zdobywania i zapisu sprawiają, że młodzi powoli oddalają się od telewizji. Jej miejsce z powodzeniem wypełniają Internet i telefony komórkowe" - czytamy na blogu www.naszserial.pl, który jest oficjalną witryną projektu. Serial ma być przeznaczony dla młodych ludzi, a zagrać w nim mają nastolatkowie wyłonieni w drodze castingu.

Unikatową cechą serialu ma być to, że użytkownicy nie tylko będą mieli wpływ na przebieg serialowych wydarzeń, ale będą też jego współtwórcami. Jak czytamy na blogu: "W myśl zasady: "nic o nas bez nas", młodzi ludzie tworzą pod nadzorem doświadczonej ekipy scenariusz, a także zadecydują o obsadzie, dostając przy tym szanse zagrania w nim głównych ról".

Pomysłodawcy chcą (korzystając z popularności Filmwebu) jeszcze przed premierą stworzyć aktywną społeczność wokół serialu. Najlepsze nagrania z castingu zostaną umieszczone na YouTube.