Filmweb.pl kupił domenę Filmweb.com i szykuje się do redesignu

Domena Filmweb.com została zakupiona za kwotę 12 500 dol, czyli równowartość około 37 000 zł.

O kupnie nowej domeny przez Omnigence (wydawca Filmweb.pl), poinformował na swoim blogu Daniel Dryzek. - "Muszę przyznać, że domenę udało się kupić w okazyjnej cenie. Wybór domeny potwierdza też fakt, że na rynku globalnym wciąż najlepszym rozwiązaniem jest domena z rozszerzeniem .com." - pisze Daniel Dryzek. Domena Filmweb.com została zakupiona przez Omnigence za kwotę 12 500 dol.

Przyczyną, dla której Filmweb kupił domenę nie jest, jak mogłoby się wydawać, chęć wejścia na rynki zagraniczne. Co prawda taka możliwość także nie jest wykluczana w przyszłości, ale o zakupie zadecydował inny czynnik: - "W zeszłym roku przeprowadziliśmy badania, z których wynikało, że miesięcznie do kilkudziesięciu tysięcy internautów stara się wejść na stronę Filmweb.pl, właśnie poprzez wpisywanie adresu Filmweb.com" - mówi Malwina Grochowska, brand manager Filmweb.pl. Część z tych wejść generowana była przez internautów z zagranicy. Jak mówi Malwina Grochowska, Filmweb jest obecnie drugą na świecie (czyli po IMDB.com) internetową bazą filmów.

Kolejną przyczyną, która wpłynęła na decyzję o zakupie domeny z rozszerzeniem ".com" była korzystna cenowo oferta sprzedaży.

W połowie marca ma ukazać się też nowa wersja strony Filmweb.pl. Obecnie trwa faza testów, w których udział biorą "hard userzy" Filmweb.pl.

Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie przyniesie nowa wersja - to okaże się po 18 marca, czyli w dniu 12. urodzin Filmweb.pl. Oto garść ogólników dotyczących nowej strony: jej charakter ma być dużo bardziej społecznościowy, nacisk zostanie położony na personalizację, a layout ma zostać odświeżony. Wprowadzona zostanie także pewna tajemnicza funkcjonalność, która bazowała będzie na gromadzonej od dwunastu lat bazie filmów oraz aktywnościach użytkowników na serwisie (m.in. forum).