Filmowi piraci przed sądem?

Stowarzyszenie Motion Picture Association of America zamierza rozpocząć kierowanie pozwów sądowych przeciwko osobom, udostępniającym w Internecie filmy. Prawdopodobnie jeszcze dziś przedstawiciele organizacji oficjalnie ogłoszą nową strategię walki z piratami filmowymi.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszym etapem działań MPAA będzie pozwanie ok. 200 'namierzonych' już wcześniej użytkowników sieci P2P, udostępniających filmy.

Do tej pory Motion Picture Association of America nie decydowało się na rozpoczęcie pozywania indywidualnych internautów - mimo, że taktykę taką stosowało m.in. reprezentujące przemysł muzyczny stowarzyszenie RIAA (które do tej pory pozwało już kilka tysięcy użytkowników sieci P2P).

Z źródeł zbliżonych do MPAA wynika, że rozpoczęcie pozywania internautów to inicjatywa nowego prezesa MPAA - Dana Glickmana. Poprzedni szef organizacji - Jack Valenti - skupiał się raczej na walce z piratami czerpiącymi zyski z dystrybuowania nielegalnych kopii filmów (polecamy dostępny w naszych zasobach wywiad z Jackiem Valenti - "MPAA: "Sabotażu nie planujemy".