Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Filmaster udostępnia API i testuje aplikację mobilną

Portal filmowy oddał w ręce zewnętrznych deweloperów interfejs programistyczny API. Będą mogli tworzyć aplikacje korzystające z danych i funkcjonalności serwisu. Rozpoczęto również publiczne testy mobilnej aplikacji Filmaster.

Interfejs programistyczny daje wiele możliwości. Strony internetowe i blogerzy mogą połączyć się z Filmsterem i np. umożliwiać ocenianie filmów, czy oferować swoim użytkownikom spersonalizowane rekomendacje.

Z możliwości tej skorzystano już w serwisie lubimyczytac.pl, gdzie przy książkach odnajdziemy polecane ekranizacje, których recenzje można przeczytać w serwisie Filmaster.

Inną możliwość wykorzystania API przedstawił jej twórca, Mariusz Kryński. Jego aplikacja, po określeniu naszej nazwy użytkownika, wyszukuje w serwisie filmy, których nie widzieliśmy my ani nasi znajomi, a które powinny się nam spodobać.

Interfejs programistyczny może też posłużyć do przygotowania aplikacji serwisu dla systemów mobilnych. Taki program może być dochodowy dla jego twórcy. Jednak iPhone i Android posiadają już wersje oficjalne, przygotowane przez programistów z portalu.

Ruszyły ich publiczne testy, na które można się zapisać. Borys Musielak z Filmastera podaje, że . Filmaster Mobile to serwis mobilny podpowiadający co warto obejrzeć w lokalnym kinie czy w telewizji, w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie.

Mobilna wersja pozwala na podobną personalizację treści jak serwis online. Tak jak serwis Foursqure, korzysta z geolokalizacji ale przeznaczona jest dla fanów kina. Aplikacja będzie darmowa i pojawi się w lutym w sklepie AppStore.