Filmaster udostępnia API i testuje aplikację mobilną

Portal filmowy oddał w ręce zewnętrznych deweloperów interfejs programistyczny API. Będą mogli tworzyć aplikacje korzystające z danych i funkcjonalności serwisu. Rozpoczęto również publiczne testy mobilnej aplikacji Filmaster.

Interfejs programistyczny daje wiele możliwości. Strony internetowe i blogerzy mogą połączyć się z Filmsterem i np. umożliwiać ocenianie filmów, czy oferować swoim użytkownikom spersonalizowane rekomendacje.

Z możliwości tej skorzystano już w serwisie lubimyczytac.pl, gdzie przy książkach odnajdziemy polecane ekranizacje, których recenzje można przeczytać w serwisie Filmaster.

Inną możliwość wykorzystania API przedstawił jej twórca, Mariusz Kryński. Jego aplikacja, po określeniu naszej nazwy użytkownika, wyszukuje w serwisie filmy, których nie widzieliśmy my ani nasi znajomi, a które powinny się nam spodobać.

Interfejs programistyczny może też posłużyć do przygotowania aplikacji serwisu dla systemów mobilnych. Taki program może być dochodowy dla jego twórcy. Jednak iPhone i Android posiadają już wersje oficjalne, przygotowane przez programistów z portalu.

Ruszyły ich publiczne testy, na które można się zapisać. Borys Musielak z Filmastera podaje, że . Filmaster Mobile to serwis mobilny podpowiadający co warto obejrzeć w lokalnym kinie czy w telewizji, w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie.

Mobilna wersja pozwala na podobną personalizację treści jak serwis online. Tak jak serwis Foursqure, korzysta z geolokalizacji ale przeznaczona jest dla fanów kina. Aplikacja będzie darmowa i pojawi się w lutym w sklepie AppStore.