FileNET miał słabszy II kwartał

Firma ogłosiła wyniki finansowe za II kwartał br. Przychody kalifornijskiego producenta oprogramowania były o 12% niższe niż w analogicznym okresie 2000 roku.

FileNET Corporation - dostawca rozwiązań i aplikacji do zarządzania procesami elektronicznymi w przedsiębiorstwach – zakończyła II kwartał roku finansowego 30 czerwca 2001. Firma zanotowała przychody w wysokości 82,2 milionów USD. Oznacza to spadek w stosunku do wyników z II kw. ubiegłego roku o ponad 12% USD. Przychody FileNET-u wyniosły wówczas 95,1 miliona dolarów. W całym roku 2000 FileNET osiągnął przychody w wysokości ponad 398 mln USD.

Lee Roberts, prezes i dyrektor wykonawczy FileNET-u tłumaczy słabsze wyniki spadkiem liczby zamówień z rynku europejskiego, który odczuł kryzysu, jaki dotknął producentów oprogramowania w USA z I kw. br. Według szefa FileNetu, słabsze wyniki z pierwszego półrocza nie zagrażają perspektywom długoterminowym firmy. FileNET nie ma obecnie żadnych zobowiązań długoterminowych, a wartość gotówki oraz inwestycji przekracza 157 mln USD.

Pozycję FileNET-u wzmacnia również fakt, że firma działa na kilku rynkach, w tym na rynku oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi oraz zarządzania danymi przedsiębiorstwa. FileNET sprzedaje również oprogramowanie umożliwiające współpracę handlową. Nowy produkt tego typu to Brightspire – oprogramowanie szkieletowe dla pomniejszych aplikacji e-businessowych.

Polski oddział firmy działa od 1999 roku. Sprzedaż oprogramowania prowadzą integratorzy należący do sieci ValueNET Partners: ComputerLand, , Optix i Ster-Projekt. Systemy FileNET-u działają m.in. w: Polskiej Telefonii Cyfrowej, British-American Tobacco Poland oraz w Polkomtel-u, PTE PKO/Handlowy, Centertel-u, czy Lucent Technologies.