Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Fałszywy eBay

Przedstawiciele SANS Institute Internet Storm Center ostrzegli internautów przed korzystaniem ze strony internetowej, podszywającej się pod znany serwis aukcyjny eBay. Ich zdaniem "podróbka" służy do wykradania numerów kart kredytowych użytkowników serwisu.

Kilka dni temu do części użytkowników oryginalnego eBay'a dotarł e-mail, w którym przeczytać można było, że firma utraciła część informacji o użytkownikach i prosi ich, aby zalogowali się do serwisu i uzupełnili je. Wymaganymi informacjami miały być m.in. numer karty kredytowej oraz... hasło dostępu do serwisu aukcyjnego eBay. Pod treścią wiadomości znajdowało się łącze bezpośrednio do formularza rejestracyjnego (jak się okazało, prowadziło ono na inną stronę, która tylko z grubsza przypominała oryginalną witrynę eBay'a)

Przedstawiciele SANS Institute Internet Storm Center postanowili dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej. Okazało się, że eBay nie miał żadnych problemów z informacjami o użytkownikach, a cała sprawa jest mocno podejrzana. Zdaniem ekspertów, była to próba "wyłudzenia" od użytkowników serwisu numerów kart kredytowych.

O zdarzeniu poinformowano natychmiast amerykańską policję (fałszywa strona zlokalizowana była w USA) oraz administratora serwera, na której ją umieszczono. Ten natychmiast ją zablokował.