Fałszywy alarm

Zapowiadane na wczoraj zmasowane ataki hakerów na amerykańskie serwery nie nastąpiły, podały agencje zarządzające infrastrukturą informatyczną w USA.

W poniedziałek (5 sierpnia 2002) późnym wieczorem amerykańskie Narodowe Centrum Ochrony Infrastruktury (National Infrastructure Protection Center - NIPC) podało, że uzyskało informację o planowanych na wtorek zmasowanych atakach hakerów na serwery w całych Stanach Zjednoczonych. Informacja ta miała pochodzić "z wiarygodnego źródła". Żadnej niezwykłej aktywności hakerów jednak nie zanotowano.

Kilka bardzo ograniczonych prób ataków typu Denial-of-Service zanotowano jedynie na wschodnim wybrzeżu USA, jednak ze względu na ich niewielki "kaliber" udało się je bardzo szybko zneutralizować. Telewizja CNN podała także, że żaden z większych amerykańskich dostawców usług internetowych nie zanotował żadnych prób włamania czy ataków DoS.

NIPC zaleca jednak administratorom dużych i szczególnie ważnych sieci komputerowych w USA i krajach sojuszniczych (a więc także i w Polsce) "szczególną i daleko posuniętą czujność".