Facebookowe "Lubię to!" pojawi się w Bingu

Znajomi z Facebooka będą w stanie wpływać na wyniki wyszukiwania użytkowników Binga. Nowość ta wprowadzona będzie, jako część szerszej aktualizacji rozwijającej również działy z obrazami i mapami oraz usługi mobilne.

Nowe możliwości związane z Facebookiem mają pomóc użytkownikom Binga w znalezieniu wartościowych wyników. Np. osoba poszukująca jakiegoś artysty, może zobaczyć, że jej znajomy już polubił, którąś ze stron jego fanów.

Wierzę, że "społeczność" zasadniczo zmieni sposób, w jaki ludzie układają zapytania, jak znajdują na nie odpowiedzi, a może nawet, jak sami na nie odpowiadają - stwierdził Satya Nadella, starszy wicedyrektor ds. badań i rozwoju w Wydziale Usług Internetowych Microsoft, na konferencji prasowej w San Francisco.

Funkcje związane z Facebookiem powinny być dostępne dla wszystkich użytkowników przed końcem tego roku - powiedział Paul Yiu, główny menadżer projektów Bing.

Pojawią się też inne możliwości. Desktopowa i Mobilna wersja Bing Maps otrzyma Streatside, czyli odpowiedź na Google Street View, a także panoramiczne zdjęcia wnętrz budynków, rozkład jazdy autobusów w niektórych miastach itp..

Wyniki wyszukiwania obrazków będą wyświetlane na jednej stronie, która aktualizuje wyświetlane treści, gdy użytkownik przewija w dół. Będą też podzielone na kategorie i wyświetlane w kartach. Np. hasło warszawa - może dotyczyć miasta, samochodu, nazwy filmu.

Oprócz tego zmianie ulegnie interfejs. Nadella mówi, że Microsoft inwestuje sporo pieniędzy w odpowiednie wizualne rozmieszczenie danych na stronie.