Facebook zapłaci 500 USD za znalezienie błędu w serwisie

Facebook ogłosił program, w ramach którego internauta, który znajdzie nowy błąd w serwisie i powiadomi o tym Facebooka dostanie wynagrodzenie wysokości co najmniej 500 USD.

Facebook zapłaci 500 USD za znalezienie błędu w serwisie
Facebook

Ostatnio Facebook sypie z rękawa pomysłami jak cukierkami. Twórcy serwisu wymyślili np. że dzieci trafią na Facebook jeszcze przed... urodzeniem czy postanowili integrować się z komunikatorem Skype. Teraz chcą płacić za każdy znaleziony błąd w Facebooku. Pieniądze otrzymają jednak jedynie ci, którzy nie udostępnią informacji publicznie o znalezionej luce.

Facebook daje użytkownikom niecodzienną szansę

Pomysł Facebooka jest dobry. Po pierwsze pozwala zarobić zwykłym internautom, a po drugie niskim kosztem (zatrudnienie profesjonalnych testerów kosztowałoby znacznie więcej) zostaną wyeliminowane błędy i luki w najpopularniejszym serwisie społecznościowym - Facebook w Polsce ma już 6,5 mln użytkowników.

Chcesz pracować w Facebooku?

Co więcej, jeżeli będziemy mieli szczęście, to otrzymamy coś więcej niż tylko pieniądze...

- Niektórzy nasi najlepsi inżynierzy zostali przyjęci do pracy w Facebooku, właśnie po ujawnieniu dziur bezpieczeństwa w naszym serwisie - powiedział Alex Rice, szef działu odpowiadającego za bezpieczeństwo na Facebooku.

Facebook będzie bezpieczniejszy dzięki użytkownikom

Pomysł płacenia za znalezienie błędów w internetowych produktach nie jest nowy, a Facebook wcale nie jest pierwszy. Przypomnijmy, że podobne programy uruchomiły wcześniej Mozilla i Google. Ale z pewnością jest skuteczny. Kto nie chciałby zarobić tych 500 dolarów?

Źródło: Cnet