Facebook załatał dziurę

Użytkownicy, którzy do tej pory łączyli się z Facebookiem za pomocą urządzeń mobilnych nie będą mogli już podejrzeć listy znajomych dowolnej osoby.

Wykryta w Facebooku luka powodowała, że osoby korzystające z urządzeń mobilnych mogły zobaczyć czyjąś listę przyjaciół, nawet gdy dostęp do niej był zablokowany.

Błąd został wykryty we wtorek. Simon Axten, rzecznik Facebooka w wypowiedzi dla CNetu przypomniał, że w grudniu ten liczący ponad 350 mln użytkowników serwis społecznościowy zmienił reguły prywatności. Lista znajomych domyślnie jest widoczna dla wszystkich, jednak w ustawieniach prywatności można ukryć jej zawartość przed osobami, którzy nie znajdują się na liście przyjaciół.

Z bezpieczeństwem ma też związek ostatnia inicjatywa Facebooka, który wspólnie z MacAfee, firmą produkująca oprogramowanie antywirusowe udostępnił swoim użytkownikom specjalne narzędzie skanująco-naprawcze oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. W ramach porozumienia zaoferowano też sześciomiesięczną bezpłatną subskrypcję pakietu Internet Security Suite.

Obecnie z opcji tej mogą skorzystać w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Francji, Kanadzie, Meksyku i Brazylii. Usługa zostanie udostępniona użytkownikom pochodzącym z pozostałych krajów w pierwszym kwartale tego roku.

źródło: CNet.com