Facebook wprowadza "komentowanie na żywo" dla wszystkich

Nowa możliwość komentowania w czasie rzeczywistym jest już dostępna dla wszystkich. Komentowanie na żywo pozwala użytkownikom Facebooka zobaczyć komentarze od znajomych bez konieczności odświeżania strony.

Komentowanie na żywo, które wprowadziliśmy kilka tygodni temu dla wszystkich użytkowników tworzy możliwości spontanicznych internetowych rozmów w czasie rzeczywistym, prowadzących do niespodziewanych kontaktów, do których nie doszłoby w inny sposób - napisał wczoraj Ken Deeter na blogu Facebooka.

Aktualizacja, która zwiększa dynamikę interfejsu może zachęcić ludzi do spędzania dłuższego czasu na stronie. Niewątpliwie Facebook nie będzie maił nic przeciwko temu. Umożliwienie komentowania na żywo nie było jednak łatwe.

Każdej minuty obsługujemy ponad 100 mln zamieszczanych treści, które mogą być skomentowane - pisze Deeter. W tej samej minucie, użytkownicy przesyłają około 650 000 komentarzy, które wymagają przesłania do konkretnej osoby. By opcja ta zadziałała, musieliśmy wymyślić nowy system obsługujący standardy obciążenia, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia.

Opcja jest skierowana raczej do zagorzałych fanów serwisu niż do osób korzystających z niego okazjonalnie. Ci drudzy raczej nie uznają nowej funkcji za zbyt ważną.

Świetny pomysł! Jednak szczerze mówiąc, nie oczekiwałem komentowania w czasie rzeczywistym, bo sprawdzam Facebooka najwyżej raz na godzinę. Nie spodziewam się używać fb jako komunikatora w stylu MSN - skomentował użytkownik Zhan Yunqiao.