Facebook w Polsce ma już 6,5 mln użytkowników - jakie są najpopularniejsze marki na polskim Facebooku?

Serwis Socialbakers poinformował, że Facebook ma już 6,51 miliona polskich użytkowników. Przy okazji podał garść ciekawych danych dotyczących serwisu Marka Zuckerberga.

Facebook

Facebook ma już ok. 750 milionów użytkowników na całym świecie.

Amerykanie rządzą na Facebooku

Facebook najwięcej użytkowników ma w USA (153,1 mln), potem jest Indonezja (39,2 mln), a pierwszą trójkę zamykają Indie (32 mln). Polska jest dopiero (aż) na 24 pozycji.

Użytkownicy Facebooka

Użytkownicy Facebooka

Facebook domeną młodych ludzi

Ciekawie wypada przedział wiekowy - wygląda na to, że Facebook to głównie domena młodych ludzi w wieku 18-35 lat. Najwięcej, bo aż 34 proc. użytkowników ma od 18 do 24 lat, trochę mniej ludzie w wieku 25-34 (28 proc.), a najmniej a następne grupy wiekowe to 25-34 (28 proc.), a najmniej od 65 lat wzwyż (tylko 1 proc.). Starsi udzie ewidentnie nie korzystają z Facebooka. Jeżeli chodzi o płeć, to jest mniej więcej po połowie, z lekką przewagą kobiet (54 proc.).

Wiek na Facebooku

Wiek na Facebooku

Facebook w Polsce - jakie marki są najpopularniejsze?

Najpopularniejszą marką na Facebooku w Polsce jest Reserved (413,5 tys. fanów). Następne w kolejności są Serce i Rozum, House, Allegro i Cropp. Najpopularniejsze miejsce w Polsce to Lotnisko Chopina w Warszawie, a zanim lotnisko w Krakowie. W pierwszej piątce znalazły się jeszcze dwie warszawskie marki - Hard Rock Cafe i Złote Tarasy. Wart zobaczyć też Top 25 stron Lubię to na Facebooku.

Top marki na polskim Facebooku

Top marki na polskim Facebooku

Polacy kochają ubrania na Facebooku

Facebook rozwija się błyskawicznie nie tylko na świecie, ale i w Polsce. Ciekawe, że marki odzieżowe (aż trzy w top 5) są tak popularne na polskim Facebooku.

Źródło: Socialbakers