Facebook uruchomił interaktywny kanał wideo Live

Wystartował Facebook Live - oficjalny kanał wideo nadający wprost z siedziby Facebook Inc. w Palo Alto. Nowa usługa ma kilka zastosowań. W audycjach pojawią się wywiady ze znanymi osobami, reportaże tematyczne, ale przede wszystkim wieści z firmy. Głównym założeniem fbLive jest pokazać "jak Facebook wygląda od kuchni".

Facebook uruchomił interaktywny kanał wideo Live
Audycja pokazała, że Live może być ciekawy. Gościem studia w Palo Alto była America Ferrera, aktorka, która wystąpiła m.in. w serialu komediowym "Brzydula Betty". Użytkownicy portalu mogli nie tylko oglądać wywiad na żywo, ale też komentować go wraz z innymi, zadawać aktorce pytania, zapraszać znajomych do wspólnego oglądania i sprawdzać, kto już się dołączył.

Od strony technicznej, Facebook Live przedstawia się naprawdę dobrze. Usługa jest łatwa w obsłudze i dobrze komponuje się z resztą facebookowych możliwości. Pytanie tylko, jak twórcy Facebooka skorzystają z nowej opcji. To od jakości audycji zależeć będzie, czy ludzie będą z wypiekami na twarzy śledzić nowe audycje, czy znudzeni ominą usługę szerokim łukiem.

Projektanci nie zapomnieli o udogodnieniach, jak szybkim publikowaniu wieści o nowej audycji w serwisie Twitter. Możliwe jest też umieszczanie filmów na własnych stronach internetowych. Nowa usługa dostępna jest pod adresem: apps.facebook.com/facebooklive.