Facebook uruchamia nową usługę Messages

Jak to działa?

Wszystko to niewiele znaczy, póki sami nie przekonamy się: czym jest Facebook Messages. Na razie, może w tym pomóc oficjalna prezentacją, którą serwis społecznościowy zamieścił na YouTube:

Testy usługi Messages rozpocząc można, klikając w link weź udział i zgłaszając chęć sprawdzenia nowych funkcji Facebooka. Serwis będzie sukcesywnie podłączał do nowego systemu kolejnych użytkowników.

Facebook w Polsce

W Polsce, od piątku możemy cieszyć się też usługą Facebook Places, dzięki której możliwe będzie informowanie o swojej lokalizacji i dowiadywanie się, gdzie są teraz znajomi. Przydatne? Tak. Ale może być i niebezpieczne, o czym pisaliśmy już w artykule "Facebook Places - czy możesz im ufać?".

Portal jest coraz popularniejszy w naszym kraju. Mówi się, że jeszcze w tym roku przekroczyć może liczbę 10 mln użytkowników. Co ważne, Facebook jest szczególnie lubiany przez firmy, które działania marketingowe dużo chętniej podejmują w największym serwisie na świecie niż np. w NK i Epulsie.

W odpowiedzi na pytanie ThinkKonga: "Które serwisy społecznościowe uważasz za najlepsze do prowadzenia działań marketingowych?", aż 94% wybrało Facebook przy 67 proc. YouTube'a, 20% NK.pl i 13% Twittera.

Google, miej się na baczności!

Facebook wszedł w kolejną fazę rozwoju i jest dziś prawdziwym zagrożeniem dla Google, zostawiając w tyle resztę stawki. I choć Zucky z uśmiechem na ustach, mówi: "na razie nie mamy Gmail killera", Facebook znów próbuję odkroić kawałek tortu.

Serwis społecznościowy udostępnia dziś mnóstwo usług, takich jak zdjęcia, pliki wideo, geolokalizacja, komunikator internetowy, a od niedawna rozmowy głosowe z pomocą Skype'a.

E-mail, to kolejny element układanki. Na razie, sama poczta @facebook.com jest raczej dodatkiem i nie może równać się z kontami Gmail czy nawet rodzimą Wirtualną Polską. Wewnętrzna obsługa dokumentów (m.in. DOC, PDF) i błyskawiczna szybkość, i tak zadowolić mogą wielu użytkowników.

Usługa Messages ma być łatwa, szybka i skuteczna. Już niebawem, rozpoczniemy testy, w którym i Wy możecie wziąć udział. Logowanie do poczty e-mail przez FB umożliwia m.in. O2.pl.