Facebook stworzy pocztę, która odmieni internet

Wiele wskazuje na to, że poniedziałkowe spotkanie w Palo Alto dotyczyć będzie facebookowej skrzynki e-mail. Projekt, który na początku roku nazwano "zabójcą Gmaila", może wejść na rynek z liczbą 500 mln użytkowników.

TechCrunch dowiedział się, że konferencja prasowa, którą Facebook planuje na poniedziałek, dotyczyć będzie poczty elektronicznej. Być może, każdy użytkownik serwisu już za kilka tygodni mieć będzie swój własny adres w domenie @facebook.com.

Jeśli informator serwisu ma rację, facebook-email zapewni użytkownikom wszechstronną skrzynkę pocztową, która pozwoli na łatwy kontakt z innymi "fejsbukowiczami" oraz z resztą sieci. Przykładowy adres może być połączeniem e-maila ze skróconym adresem URL profilu (np. moje konto facebook.com/wiktor.szpunar otrzyma adres wiktor.szpunar@facebook.com).

Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym, najchętniej używanym serwisem do publikacji zdjęć, informowania znajomych i geolokalizacji. W razie połączenia z pocztą e-mail, serwis byłby centrum internetowym, którego przyszłość wymyka się wyobraźni.

Mark Zuckerberg wie już, kim są Twoi znajomi i z którymi spędzasz najwięcej czasu. Może Ci więc ułatwić wybór, na które wiadomości chcesz odpowiedzieć najpierw, a które pominąć. Pewnie chętnie doradzi też w doborze produktów, które powinieneś kupić.

Pytanie tylko, czy internauci rzeczywiście chcą 100-procentowej inwigilacji? W poniedziałek, jeśli wieści się potwierdzą, dowiemy się, dlaczego Google odcięło Facebooka od swojej bazy danych.

Będziemy trzymać rękę na pulsie.