Facebook skarży właścicieli "Face Book of Sex"

Facebook wniósł pozew przeciwko firmie FriendFinder Networks. Prowadzi ona erotyczny serwis Facebookofsex.com. Portal Marka Zuckerberga domaga się odszkodowania oraz zamknięcia portalu.

Facebook jest zdania, że istnienie takiego serwisu jak Face Book of Sex narusza jego dobre imię oraz prawo do zarejestrowanego znaku towarowego. Portal, który należy do FriendFinder Networks jest portalem erotycznym. Umożliwia on użytkownikom tzw. sex-dating (umawianie się z kimś w celach seksualnych). Portal korzysta także z bardzo podobnego loga, które jednoznacznie kojarzy się z portalem Facebook.

Facebook zwraca także uwagę na inne kwestie. Wśród rozwiązań stosowanych przez firmę FriendFinder są profile ze zdjęciami oraz osobistymi informacjami na temat użytkownika. Face Book of Sex daje także możliwość dodawania kontaktów i udostępniania ich innym oraz czat pomiędzy aktualnie zalogowanymi. Większość z tych funkcji kojarzonych jest w powszechnej opinii z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook.

Pozew dotyczy także innych domen zarejestrowanych przez FriendFinder, takich jak Facebooksex.de, Fbookofsex.com, Fecebookofsexysingles.com. Facebook domaga się ich zamknięcia lub przyznania mu do nich praw oraz odszkodowań w wysokości 100 tys. dolarów od każdej z tych witryn.

To nie pierwsze tego typu problemy portalu Marka Zuckerberga. Facebook miał już m.in.kłopoty z łowcami domen.

Co ciekawe, pod koniec 2010 roku doniesienie przeciwko Facebookowi złożyła firma... FriendFinder Networks. Zarzuciła ona portalowi, że bezprawnie korzysta z określenia "Friend Finder" (tak nazywa się wyszukiwarka znajomych w angielskieh wersji językowej Facebooka).