Facebook przekroczył miliard użytkowników

Oznacza to, że statystycznie co siódmy mieszkaniec planety ma konto na tym portalu społecznościowym.

Z miliardem użytkowników zbiegła się informacja o dominującej pozycji Facebooka w Brazyli - wcześniej największym portalem społecznościowym był tam Orkut stworzony przez Google.

Zdaniem TheNextWeb Ameryka Łacińska, ze względu na ogromną popularność portali społecznościowych w tamtym rejonie ma miejsce jeszcze na kilku graczy, którzy nie będą się wzajemnie zwalczać, a raczej egzystować obok siebie.

To właśnie ludzie z rynków rozwijających się, takich jak Brazylia, Meksyk, Indie i Indonezja pochodzą ludzie, którzy pozwolili portalowi osiągnąć barierę miliarda użytkowników. Jednym z motorów wzrostu portalu był Social Gamig - Vostu, portal dedykowany wyłącznie grom społecznościowym, który notuje co roku wzrost ponad 300 proc w Brazylii.

Statystyki

Przez prawie cztery lata swojej działalności (od lutego 2009) Facebook cały czas rósł. Od tamtego czasu ponad 1,13 biliona razy kliknięto przycisk like, który stał się nieodłącznym elementem sieci.

Zawarto ponad 140 miliardów znajomości i wrzucono 219 miliardów zdjęć (wyłączając te, które zostały skasowane). Od czasów uruchomienia aplikacji do słuchania muzyki, odsłuchano na niej ponad 62 miliardy piosenek, co daje około 210 tys. lat ciągłego dźwięku.