Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Facebook niebezpieczny dla Izraela?

Izraelskie Ministerstwo Obrony uznało popularny serwis społecznościowy Facebook za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. Ministerstwo ogłosiło właśnie rozporządzenie, które ma zapobiec umieszczaniu na witrynie tajnych informacji - okazało się, że takie dane są tam zamieszczane przez wojskowych i cywilnych pracowników Ministerstwa.

W serwisach społecznościowych czają się różne niebezpieczeństwa. Te najbardziej oczywiste to profile zakładane przez cyberprzestępców oraz ataki na same serwisy i ich uczestników. Z serwisów korzystają też niejednokrotnie pedofile. To jednak niebezpieczeństwa groźne dla przeciętnego internauty. Jak pokazał przykład rodzimej Naszej Klasy, na której ujawniali się agenci Służby Kontrwywiadu Wojskowego, serwisy społecznościowe, a raczej ich niezbyt rozsądni użytkownicy, mogą stanowić też zagrożenie dla państwa.

Za takie właśnie zagrożenie został przez izraelskie Ministerstwo Obrony uznany Facebook. Ministerstwo ogłosiło właśnie rozporządzenie, które ma zapobiec umieszczaniu w Facebooku tajnych informacji. W popularnym serwisie umieszczano bowiem zdjęcia żołnierzy wyposażonych w tajny sprzęt wojskowy, przez co ujawniono cały szereg informacji. Nowe zasady mówią o tym, że wojskowi mogą zakładać profile w Facebooku pod warunkiem, iż nie będzie z nich wynikało, gdzie pracują i co robią.

O istnieniu nowych zasad poinformowano prasę... nieoficjalnie. Uczynił to anonimowy urzędnik. Oficjalnie bowiem żadne zasady nie zostały ogłoszone.