Facebook ma już 100 mln użytkowników

Znany serwis społecznościowy Facebook ma już ponad 100 mln użytkowników. Informacja jest potwierdzona i w pełni oficjalna - ogłosił ją Dave Morin, jeden z szefów platformy.

Dave Morin oznajmił, że Facebook ma już ponad 100 mln zarejestrowanych użytkowników. Aby osiągnąć ten fantastyczny wynik, serwis potrzebował dokładnie czterech lat i sześciu miesięcy. Dla porównania dodać można, że MySpace potrzebował na to trzech lat od startu (100 mln serwis osiągnął w 2006 roku).

Szefowie platformy aktualnie zastanawiają się, w jaki sposób przełożyć ogromną popularność serwisu na równie imponujące wyniki finansowe.

Pierwsze testy jak na razie nie zachwycają - button kierujący użytkowników na nową odsłonę serwisu kliknęło od umieszczenia go na stronie 20% użytkowników Facebooka (grafika znajduje się w widocznym miejscu na górze strony, jest obecna od kilku tygodni). Widać, że to na tej grupie konsumentów właściciele platformy mogą eksperymentować z nowymi narzędziami czy płatnymi usługami. Sceptycy twierdzą, że pozostałe 80 mln internautów traktuje serwis wyłącznie do komunikacji.